דף הבית - למידת חקר היישוב שלי - מגדל העמק
בית
​​banner_m.PNG

משתתפים
בית ספר שכבה
גיורא יוספטל ד'
עליזה בגין ד'
יגאל אלון ד'
נופים​ ד'

באנר הישוב שלי.png

​​

בשנה"ל תשע"ז מגדל העמק נבחרה להוביל את התוכנית החדשנית "למידה ניידת". כל תלמידי שכבת ד' במגדל העמק קיבלו מחשבים היברידיים במסגרת התוכנית.

"סיסמה לכל תלמיד" לקחה על עצמה להוביל את התהליך ביישוב. זו השנה השלישית בה שכבה ד' מצטרפת לתכנית הלמידה הניידת המתקיימת כבר בשכבות ה'+ו' בשנתיים האחרונות. תלמידי שכבה ד' זכו לקבל את הליווי של מדריכי "סיסמה לכל תלמיד" בלמידת חקר על היישוב שלי  באמצעות השימוש במחשבים ההיברידיים.

מגדל העמק היא הבית שלנו. המקום בו גדלנו, התחנכנו, שיחקנו ונהנינו. עכשיו זוהי הזדמנות עבור התלמידים ללמוד לעומק על הבית שבו הם גרים! התלמידים התבקשו להכין עבודת חקר גאוגרפית על היישוב. זו הזדמנות עבורם לבחון את היישוב שלהם בעיניים אחרות - עיניים של חוקרים צעירים.
במסע החקר, המטרה היא שהתלמידים ישאלו שאלות על היישוב, יגלו דברים מעניינים, ירכשו ידע חדש ויוכלו להגיע למגוון של מסקנות שיגרמו להם לתחושת גאוות יחידה משותפת בעיר שבה הם חיים.
 
 
מבוא
פעילות זו תעסוק בחקר אתרים ומוסדות ציבור חשובים ומשמעותיים ביישוב מגדל העמק. מטרת הפעילות היא היכרות והעמקת הידע אודותיהם, מתן כלים לחקר עבור התלמיד ובניית מאגר רחב ושיתופי.

שלבי הפעילות

שלב 1- העלאת שאלות לראש העיר 
שלב 2- צפייה בשיעור ראש העיר
שלב 3- משימת יצירת סיור וירטואלי
שלב 4- הרצאת דובר העירייה בנושא התמונה המנצחת
שלב 5- תחרות התמונה המנצחת
שלב 6- יום שיא מסכם